Alkoholis sportuojantiems. Kokią žalą jis mums daro?

Alkoholis yra vienas labiausiai paplitusių narkotikų visame pasaulyje. Labai daug žmonių jį vartoja, kai kurie ypač dideliais kiekiais, dažnai ir sportininkai mėgsta išgerti kelis gėrimus po treniruotės savaitgaliais, tačiau ar galima suderinti sportą su alkoholiu? Atsakymas – ne.

Alkoholis yra labiau kenksmingas, nei dauguma mano. Labai svarbu suprasti, jog jeigu norite pasiekti geriausių rezultatų – turite to atsisakyti.

Alkoholis viename grame turi 7 kalorijas. Šios kalorijos yra tuščios, nes visai neturi jokių maistinių medžiagų, be to alkoholiniai gėrimai didina apetitą. Ar nepastebite, kaip geriant norisi kažką valgyti? Visa tai paverčiama į riebiąsias rūgštis. Taigi, tai yra tik nereikalingos kalorijos, kurios tikrai neatneša jokios naudos.

Dehidratracija

Geriant alkoholinius gėrimus, kūnas tampa dehidratuotas. Apie 75 procentus raumens audinio sudaro vanduo, todėl dehidratacija reikštų, jog mūsų raumenys neauga. Jeigu jau geriate, tada po kiekvieno alkoholinio gėrimo išgerkite po stiklinę vandens. Pykinimas ir galvos skausmas ryte taip pat yra dehidratacijos padarinys. Be to, po alkoholio vartojimo rekomenduojama nesportuoti bent 2 dienas, kad pilnai atsigautumėte.

Stabdoma baltymų sintezė

Baltymų sintezė yra toks procesas, kurio metu aminorūgštys yra sujungiamos į vieną pilną baltymą. Alkoholio kiekis šį procesą lėtina net iki 20 procentų. Baltymai yra pagrindinė raumenų statybinė medžiaga, o tai reiškia, kad be jų – raumenys neaugs.

Krenta testosterono lygis

Testosteronas – vyriškos lyties hormonas, labai glaudžiai susijęs su raumenų augimu. Alkoholiniuose gėrimuose yra moteriško hormono – estrogeno. Vartojant tokius gėrimus, greitėja testosterono konversija į estrogeną. Kuo daugiau alkoholio suvartosime, tuo daugiau estrogeno turėsime, nuo kurio spartėja riebalų kaupimas ir nereikalingų skysčiu sulaikymas organizme. Be to, estrogenas gali privesti prie ginekomastijos – moteriškos krūtinės augimo.

Žinoma, jeigu savaitgalį išlenksite porą bokalų alaus, labai didelės žalos tai nepadarys. Tačiau jeigu pradėsite vartoti alkoholį visiškai be saiko, ne tik nepasieksite norimų rezultatų sporte, tačiau tai taip pat prives prie daugybės sveikatos sutrikimų.